Kasutamine

JadeEgg muna kasutamiseks on lõputult viise. See on mänguline ja loominguline tegevus, kus tuleb kuulata oma keha.

Siin mõned näited, kuidas alustada:

 • Muna puhastamine: steriliseeri oma muna enne esimest kasutamist. Selleks pane muna keedetud, kergelt jahtunud vette, kuhu on lisatud meresoola või paar tilka teepuuõli ning hoia 30 minutit. Ära kunagi aseta muna otse keevasse vette! Pärast igapäevast kasutamist pese oma muna jooksva vee all või leota vees, millele on lisatud paar tilka teepuuõli. Aegajalt väesta muna kuu- ja päikesevalguses ning maapinnal.
 • Niidi sidumine: kasuta lõhnastamata ja soovitavalt ka vahatamata hambaniiti võinaturaalset siidiniiti. Lõika umbes nii pikk jupp, et see ulatuks küünarnukist randmeni. Pista niit munast läbi ning seo otsad kindlalt kokku. Harjutusi tehes on hea muna liikumist niidist juhtida. Samuti teeb see lihtsamaks muna eemaldamise, kui oled harjutamise lõpetanud.
 • Muna suuruse valimine: alusta harjutamist kas M või L suuruses munaga, sest mda suurem muna seda lihtsam on seda alguses tunnetada. Mida enam harjutad, seda väiksemat muna võid kasutada. Kui soovid kasutada ainult ühte muna, siis soovitame soetada kohe M suuruses muna.
 • Muna kasutamine:

  Leia endale rahulik ja privaatne aeg, kus tunned end mugavalt ja saad lõdvestuda. Muna tuppe panemise juures on oluline võtta aega ja teha seda kergelt „mekkides“. Selleks aseta muna jämedam ots tupe sissekäigule. Kui näed vajadust, kasuta enda loomulikku niisutust (sülg). Aseta oma vaba käsi südame kohale ja hinga sügavalt ning rahulikult. Ole teadlik oma tunnetest ja emotsioonidest, tehes aeglaselt munaga ringe ümber tupe avause. Kujuta ette, et sa otsid ideaalset nurka, et muna saaks siseneda. Olles selle leidnud, puhka hetk ja hinga rahulikult ning sügavalt. Siis hinga sisse ja aeglaselt vagiinale pulseerivalt survet avaldades „ime“ muna sisse. Väljahingates tunneta kuidas su vagiina avardub tekitades munale ruumi. Sellega ärkab Su vagiina uuel ja olulisel moel. Pane tähele: muna sisse imedes võib Sul tekkida tahtmine muna väljapoole suruda. Muna läheb sisse ainult siis, kui Sa lõdvestud välja hingates, seega hoia seda sel ajal paigal. Kui muna on sees, siis puhka ja pööra tähelepanu oma hingamisele ning tunneta muna enda sisemuses.

  • Kui muna on Sinu sees, siis hinga sügavalt ja tõmba sissehingates ning vaagnapõhjalihaseid pingutades muna üles poole – välja hingates tõmba kergelt nöörist ja lase munal tagasi tulla. See võib tunduda jumalikult ning olla väga seksuaalselt stimuleeriv.
  • Harjutusi tehes soovitame alustada harjutusi lamades. Munaga kaasas oleval harjutustelehel on toodud mõned harjutused, samuti leiad harjutused ka sellelt lehelt: www.jadeeggs.ee/harjutused
  • Samuti võid kaasata muna oma jooga, pilatese või kehalihaseid treenivatesse programmidesse.
  • Hoia oma tähelepanu munal, sest lisaks harjutustele, on see kui meditatsioon puhastava kristalliga. Sa ei pea alati munaga aktiivselt harjutusi tegema, võid võtta aja ka lihtsalt tunnetamiseks ning energia tõstmiseks kehas.
  • Harjutusi tehes on oluline regulaarsus! Kasulikum on harjutada iga päev 10 minutit, kui korra kuus järjest 2 tundi.
 • Harjutamise lõpetamine: muna väljavõtmiseks tõmba niidist või suru seda ülaltpoolt vaagnalihastega. Lõdvestu ja tunneta oma keha.
  Pärast kasutamist pese muna voolava sooja vee all, eemalda niit ja puhasta auk. 

Tähelepanu! Kõigi meie jadeiidist munade mõju kehale on kontrollitud ning meie veendumuse kohaselt on need kehasiseseks kasutuseks ohutud. Kuid ennekõike: kuula oma sisetunnet ning käi munadega nõuetekohaselt ringi.