-
Seljavalu ja vaagnapõhjalihased
Oleme viimasel ajal tihti kuulnud sõbrannade kurtmist tekkinud alaseljavalude üle. Tänapäeval nimetatakse seda tihtilugu läänemaailma elustiilihaiguseks, mis on suures osas põhjustatud istuvast eluviisist ning vähesest liikumisest. Nii juhtub hõlbsasti, et selle tulemusena lühenevad selja-, puusa-, kõhu-, reite-, säärte- ja tuharalihased, mis lõpuks mõjutavad ka vaagna kallet. Erilist tähtsust omavad ka süvalihased, millel on tähtis roll lülide stabiilse asendi hoidmisel. Kui…
-
Kegel harjutused, mis need veel on?
Tuntumaid vaagnapõhjalihaste harjutusi nimetatakse Kegeli harjutusteks. Nimi Kegel pärineb eelmise sajandi keskpaigas tegutsenud naistearstilt Dr. Arnold Kegelilt, kes esimesena avalikult rääkis naiste vajadustest treenida vaagnapõhjalihaseid. Ta nimelt uuris naisi, kellel olid sünnitusjärgselt tekkinud probleemid uurinipidamatusega köhimisel ja naermisel. Ta juhendas naisi tegema kindlaid vaagnapõhjalihaste harjutusi ning avastas, et regulaarse treenimise tulemusena need vaevused vähenesid või kadusid sootuks. Dr. Kegel leidis,…
-
JadeEgg treeningu kasutegurid
Tugev ja toonuses vaagnapõhi on väga oluline igale naisele! Harjutustest on mitmekülgset kasu, eriti kui neid teha püsivalt ning terve elu. Teoorias selge ja lihtne, õnneks praktikas samuti!
-
Alusta lihtsalt
See võib kõlada kummaliselt, aga vaagnapõhjalihaste treenimisel pead alustama enda häälestamisest. Selleks, et tajuda, kus su vaagnapõhjalihased asuvad ning mida täpsemalt pingutama pead, säti paika oma sisemine kompass. Alusta rahulikust hingamisest ning kogu keha lõdvestamisest. Seejärel teadvusta oma vaagnapõhja ning taju erinevaid aistinguid mida oma kehapõhjas tunned – tunned sa soojust, õrna pulseerimist, lõdvestust või pinget? Kõik need aistinguid on…