Blogi

Seljavalu ja vaagnapõhjalihased

Oleme viimasel ajal tihti kuulnud sõbrannade kurtmist tekkinud alaseljavalude üle. Tänapäeval nimetatakse seda tihtilugu läänemaailma elustiilihaiguseks, mis on suures osas põhjustatud istuvast eluviisist ning vähesest liikumisest. Nii juhtub hõlbsasti, et selle tulemusena lühenevad selja-, puusa-, kõhu-, reite-, säärte- ja tuharalihased, mis lõpuks mõjutavad ka vaagna kallet. Erilist tähtsust omavad ka süvalihased, millel on tähtis roll lülide stabiilse asendi hoidmisel. Kui lihastes pole piisavalt toonust, ei toeta need hästi ka väikevaagna elundeid.

Seejuures ei pea vaagapõhjalihased  olema ülitugevad, kõige olulisem on optimaalne lihase pikkuse ja pinge suhe, mis tagab vaagna neutraalse asendi. Seetõttu on oluline treenida lisaks vaagnapõhjalihastele ka tuharalihaseid ning venitada ka sääre- ja reielihaseid. Alles siis on maksimaalne kasu ka vaagnapõhjalihaste treenimisest ning selle mõjust seljale ja kogu ülejäänud  kehale.  Igale pingutusele järgnegu kindlasti ka lõdvestus!   

Seetõttu on oluline mõista vaagnapõhjalihaste treenimise vajalikkust ennekõike parema tervise aga ka naudingute nimel. Mida teadlikumalt ning regulaarsemalt seda parem! Täpsemaid nõuandeid sobiva treenigu ning konkreetsete harjutuste osas küsi oma  kiropraktikult või füsioterapeudilt.